beta

FAQ

Želva???

Hej, co to je za skvělý nápad? Není to jenom Whyova příručka, akorát pro Haskell?

Ano je to tak, nestydatě jsem to celé zkopíroval slovo od slova. Haha, teď vážně, je to tak? Je to opravdu tak? Je to také lehkovážná odborná příručka k programovacímu jazyku, plná hezkých obrázků, ale není tak potrhlá, bláznivá ani zábavná jako je Whyova příručka jazyka Ruby. Hodně lidí je zastrašených Haskellem, protože vypadá, že je plný matematiky a velkých tvrzení, takže byly přidány roztomilé obrázky z důvodů uklidnění čtenářů.

Namaloval jsi ty obrázky sám?

Jo.

Líbí se mi to, můžu tenhle tutoriál vložit na svůj web nebo ho změnit nebo něco jiného?

Jasně, je chráněn licencí Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-blá blá blá…, můžete jej tedy sdílet a měnit, jenom nebuďte zmrdi a netvrďte, že jste to napsali sami nebo něco podobného.

Mohl bys doporučit nějaký další materiál ke čtení o Haskellu?

Existuje hromada vynikajících návodů, ale chtěl bych pouze upozornit, jak úžasná je knížka Real World Haskell. Je vážně úžasná. Myslím si, že celkem dobře doplňuje tenhle tutoriál. Tento tutoriál se zaměřuje hlavně na jednoduché příklady, které uvedou začátečníka do Haskellu, zatímco Real World Haskell opravdu ukazuje, jaké užitečné věci se dají s Haskellem dělat.

Dá se sehnat tato příručka v papírové formě?

Ano, kniha v angličtině vyšla v roce 2011 u nakladatelství No Starch Press, kde je možné ji i zakoupit. Česká verze zatím není k dispozici.

O autorovi

Autor se jmenuje Miran Lipovača a přebývá v Lublani (Slovinsko).